Home / Duvar Dekorasyonu / Duvar Aksesuarları

Duvar Aksesuarları

Sıkı bir sosyal medya takipçisi iseniz mutlaka gözünüze çarpmıştır. Son yıllarda bir moda haline dönüşen Duvar Aksesuarları farklı tasarımları ve boyutları ile evlerin yeni “havalı” parçası.

Wall Hanging adıyla bilinen, 70’li yılların vazgeçilmezi bu aksesuarlar, daha modern halleri ile yeniden karşımızda. Beklenmedik renk kombinasyonları ve çarpıcı dokularıyla evlerimizdeki modern tasarımlara yeni bir soluk katıyor. Siz de evinize doku ve renk ve eklemek isterseniz duvar aksesuarları kullanmak harika bir yol.

Siz de bu aksesuarları kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz.

  • Dilediğiniz bir makrome ip ve yün (biz üç ayrı renk tercih ediyoruz)
  • Kasnak
  • Makas
  • Ahşap boncuk

Kullanacağımız ipleri ve kasnak üzerindeki tasarımımızı göz kararı belirliyoruz.

Tüm ipleri, ip uzunluklarının ortalama ne kadar olmasını istiyorsak bunun iki katı uzunluğunda kesiyoruz. (tüm ipleri 1 metreye yakın kestik.)

Kestiğimiz iplerden hangi rengin ortada olmasını istiyorsak yerleştirmeye başlıyoruz. İpi tam ortadan ikiye katlıyoruz. Katlanma yerinden tutup kasnağın önüne getiriyoruz ve uç kısımları katlanma yerinin içinden geçiriyoruz. Bu sayede tek bir ipi, iki ucu sarkacak şekilde kasnağa bağlamış oluyoruz.

Seçtiğimiz renkteki tüm ipleri yan yana yerleştiriyoruz. Biraz sıkı ve aralıksız olmaları görüntüyü daha düzenli kılacaktır. Her bağladığımız ipi yanındakine, kasnak gözükmeyecek şekilde yaklaştırıyoruz.

Orta kısım bittikten sonra, diğer renklerle de aynı işlemi, ortadaki bütünün sağ ve sol taraflarından uyguluyoruz.
-İp türleri ve kalınlıkları farklılık gösteriyorsa, malzeme kullanımını buna göre azaltabilir veya çoğaltabilirsiniz.

Tüm ipler dizildikten sonra uçlarını kesmeye geçiyoruz. Ben bu tasarımda ortadaki ipleri uzun tutmak, diğerlerini sırasıyla daha kısa kesmek istedim.

Tüm ipler dizildikten sonra uçlarını kesmeye geçiyoruz. Ben bu tasarımda ortadaki ipleri uzun tutmak, diğerlerini sırasıyla daha kısa kesmek istedim.
-Göz kararınıza güvenin, milimetrik hesaplara girmeyin.
-Uçları zevkinize göre düz veya sivri de kesebilirsiniz.

Uçları bitirdikten sonra, tüm iplere biraz hareket katmak için ahşap boncukları kullanıyoruz. Dilediğimiz renk ipten, boncuğun deliğinden geçecek kadar kesiyoruz. Biz 6 uzun ip kestik.

Bu sefer, bu iplerin tamamını tek bir ip gibi elimizde topluyoruz ve kasnakta istediğimiz yerden geçiriyoruz. İpler geçtikten sonra saç örgüsü yapıyoruz.

İstediğimiz noktada ahşap boncuğu geçiriyoruz, sonrasında düğüm atıyoruz ve aynı işlemi istediğimiz kadar uyguluyoruz.
-Herhangi bir delikten, birden fazla ip geçireceğimiz zaman iplerin ucunu bantla birleştirmek işi kolaylaştıracaktır.

Ardından kasnağı duvara asıyoruz ve uçlarını düzeltecek şekilde kırpıyoruz. İşte kendi başınıza Duvar Aksesuarları yapmak bu kadar!

About iga

Check Also

Mutfak İçin Duvar Kağıdı

Bu yazımızda, günümüzde geniş seçenek yelpazesi ile ön plana çıkan, mutfak için duvar kağıdı modellerini inceleyeceğiz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.