Home / Duvar Dekorasyonu / Ev Duvarı Dekorasyon Modelleri

Ev Duvarı Dekorasyon Modelleri

Yeni teknoloji, malzeme, tasarım ve tarzların ortaya çıkmasıyla birlikte diğer tüm dekorasyon öğeleri gibi duvarlar da çok farklı biçimlerde, çok farklı malzemelerle ve çok farklı tarzlarda dekore edilmeye başlandı. Artık sadece oturma odalarında ya da salonlarda değil, mutfaklarda ve bebek odalarında hatta bahçelerde de her biri birbirinden farklı, enteresan ve şık duvar dekorasyonları görmek mümkün. İşte, biz de bu yazımızda her zaman olduğu gibi farklı fikirler ile değişik Ev Duvarı Dekorasyon Modelleri hakkında size yeni bakış açıları, yeni ilhamlar sunmaya çalışacağız.

Duvar dekorasyonunda elbette dekore edilecek duvarın evin hangi bölümü olduğu önem taşıyor. Kimileri, özellikle yazlık, kır evi ya da bahçelerde taş duvarları tercih ederken, kimileri son yıllarda tekrar moda olan duvar kağıtlarını gündemlerine almakta. Özellikle mutfaklarda fayans ve karo kullanımından hala vazgeçilmemiş olmasına rağmen duvar kağıtları yavaş yavaş mutfaklarda da arz-ı endam etmeye başladı. Artık teknolojinin gelişmesiyle suya, buhara, yağa dayanıklı duvar kağıtları üretilmesi sebebiyle bu duruma şaşırmamak gerek. Bu yüzden başta mutfaklar olmak üzere tüm bölümlerde dekoratörler ve mekan sahiplerinin eli genişlemiş görünüyor. Bunun dışında duvarın dekorasyonunda sadece kaplamayla yetinenlerin yanında; ayna, raf, çerçeve ve fotoğraf gibi yan unsurlarla dekorasyonu destekleyen örneklere de rastlanmakta. Tüm bu unsurların birbiriyle uyumlandırılması konusunda zorluk yaşıyorsanız uzmanlardan yardım almaktan da çekinmeyin deriz.

Sitemizde de örneklerini göreceğiniz üzere Ev Duvarı Dekorasyon Modellerinde neredeyse sınırsız alternatif bulunuyor. Evin hangi bölümündeki duvarların dekore edileceği belirlendikten sonra yapılması gereken materyale karar vermek yani; kağıt veya fayans mı kaplanacak, boya mı yapılacak yoksa natürel mı bırakılacak gibi soruları cevaplamak gerekir. Ancak burada bitmiyor her dekorasyon türü, aşağıda da örneklerini göreceğiniz üzere, kendi içerisinde de çok geniş bir yelpaze sunuyor. Kontrast gibi faktörleri göz önünde bulundurmak, hava, nem, buhar vs. gibi teknik detayları ve mekandaki diğer eşyalarla uyumu hesaba katmak, kısacası birden fazla değişkeni ele alarak değerlendirip ancak ondan sonra bir sonuca varmak gerekir.

Şimdi sizleri ülkemizden ve yurtdışından örneklerin  yardımıyla yukarıda bahsettiğimiz engin Ev Duvarı Dekorasyon Modelleri dünyasında bir gezintiye çıkarmak istiyoruz.

Duvarları çiçeklerle bezemek

Malzeme itibariyle yeni teknolojiye dayanmakla birlikte tarz açısından nostaljik çağrışımlar yapan duvar kağıdı modelleriyle klasik mobilya ve dekorasyonunuzu ferah, şık çiçek desenleriyle şenlendireceksiniz. Nostalji sevenler için birebir görünen duvar kağıdı modelleri açık rengiyle birçok mobilya alternatifine hiç zorlanmadan uyma kapasitesine sahiptirler.

Duvar dekorasyonunda sıra dışı fikirler

Her biri yakın koyu renklere sahip olmakla birlikte hepsi birbirinden farklı karolardan oluşan kaplamalar, özellikle kahverengi ve gri oturma grupları ve mobilyalarla mükemmel bir harmoni oluşturmaya aday olma niteliği taşırlar.

Gençler ve her daim genç kalanlar için duvar dekorasyonu fikirleri

Özellikle gençler arasında yaygınmış izlenimi verse de, aslında fotoğraf baskılı duvar kağıtları son dönemlerde her yaşa hitap eden dekorasyonlarda oldukça popüler. Bu tarz duvar kağıtları sizi, çeşitli sebepler yüzünden bulunamadığınız mekan ve coğrafyalara taşıyor.

Kitaplığı çağrıştıran duvar dekorasyonu

Duvar kağıtlarında farklı alternatifler revaçta olmaya başlayıp yüksek talep gördüğünde, artık çeşitliliğin önünü almak zor görünüyor. Çeşitli nedenlerle evinizde an itibariyle sınırlı sayıda kitap olabilir ama üzülmeyin; en azından bunu aşacak bir duvar kağıdı modeliyle bu havayı yaratabilirsiniz. Üstelik bembeyaz rengiyle aydınlık verici ve iç ferahlatıcı bir görünüme sahip olması da cabası!

Duvar kağıtlarıyla isteğiniz her figürü evinize taşıyabilirsiniz

Tuğlalarla kaplı duvarlarınız olmasını istediğiniz halde bu şansa sahip değilseniz yeni nesil duvar kağıtlarıyla bu havayı yine de evinize taşıyıp hiç olmazsa o görüntüye sahip olabilirsiniz. Koyu renk mobilyalarınıza gayet güzel yaraşacağı gibi açık renk mobilyanız varsa kontrast uygulamakta kullanabileceğiniz duvar kağıtlarından edinebilirsiniz.

​Mutfakta karodan vazgeçemeyenler için

Tezgah ve rafların sade ve zarif renkleriyle uyumlu olacak şekilde seçilen rengi ve yuvarlak hatları ve mavi ayrıntıları ile modern çizgiyle nostaljiyi çok başarılı kesiştirebilmiş farklı tasarımlar mevcut. Karoların görece büyük kesilmesi göze çarpan bir diğer etken. Boyut olarak çok farklı şekillerde karolar mevcuttur ve her zevke hitap eden alternatifler bulunmaktadır.

About iga

Check Also

Mutfak İçin Duvar Kağıdı

Bu yazımızda, günümüzde geniş seçenek yelpazesi ile ön plana çıkan, mutfak için duvar kağıdı modellerini inceleyeceğiz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.