Home / Duvar Dekorasyonu / Lüks Duvar Dekorasyonu

Lüks Duvar Dekorasyonu

Salon dekorasyonları esnasında mobilya, perde ya da halı tercihleri kadar çok göz önünde bulunmasa da aslında duvarların dekore edilmesi de büyük bir öneme sahiptir.

Her yeri özenle dekore edilmiş bir yaşam alanında duvar dekorasyonu doğru şekilde yapılmazsa ortamda bütünlük sağlanamaz. Salonunuzun duvarlarında farklı ve ihtişamlı bir görsel zevk sunacak Lüks Duvar Dekorasyonu önerilerimizi sizler için derledik.

1 – KARA TAHTA İLE DUVAR DEKORASYONU

Son zamanlarda gittikçe popüler hale gelen kara tahta uygulamaları salon duvar dekorasyonu alanında lüks, modern ve estetik havalar kazandırıyor. Aynı zamanda son derece fonksiyonel olan bu fikir ile duvarlarınızı gönlünüzce şekillendirebilirsiniz.

2 – DUVAR KAĞITLARI VE DUVAR DEKORASYONU

Duvar dekorasyonu denince ilk akla gelenlerden duvar kağıtları; farklı desen, renk ve modeller ile bulundukları yerin havasını bir anda değiştirebilen güçlü dekorasyon malzemelerinin neredeyse en başında yer alıyor.

3 – NİŞLER

Salon duvar tasarımları arasında en hoş ayrıntılardan biri de nişlerdir. Estetik açıdan kusursuz görünümler elde ettiğimiz nişler, raf olarak da kullanılabilmeleri ile salon duvarlarında çok güzel ambiyanslar yaratabiliyor.

4 – AYDINLATMALAR

Salon duvar dekorasyonu fikirleri arasında en etkili olan malzemelerden biri de bulundukları hemen her ortamda farkını ortaya koyan aydınlatma gruplarıdır. Bilhassa tablolar ya da dekoratif duvar objeleri ile birlikte kullanıldıklarında bulundukları ortama muazzam fark katan aydınlatma seçenekleri ile salonunuza sıcak dokunuşlar katabilirsiniz.

5 – RAFLAR

Boş duvarlara canlılık katmak amacıyla kullanılabilecek dekorasyon malzemelerinden biri de raflardır. Oldukça fazla modele sahip olan raflar arasında kendi tarzınıza ve zevkinize uygun modeller arasında seçim yaparak salonunuzun bir veya birden fazla duvarını zahmetsizce enfes bir alana çevirebilirsiniz.

6 – KAPLAMALAR

Giderek gelişen ve farklılaşan dekorasyon malzemelerinde duvar kaplamaları, son yıllarda popülaritesini bir hayli arttırdı. Doğal malzemelerle oluşturulan ahşap ya da taş kaplamalar salonun tek bir duvarına uygulanarak ortama sıcak hava katabilirsiniz. Farklı doku ve ebatlardaki çok sayıdaki kaplama malzemesi ile salonunuzun duvarlarını dilediğinizce şekillendirebilirsiniz.

7 – İDDİALI RENKLER

Salon duvarı dekorasyonu için renklerden de faydalanabilirsiniz. Ortamın havasını anında değiştiren bir diğer pratik yöntem de salonda cesur renklere yer vermek. Aynı zamanda bütçe dostu olan bu yöntem ile salon duvarlarınızdan birini iddialı bir renk ile boyayabilirsiniz. Diğer duvarlardan farklı ve zıt renk kullanarak yaşam alanınızın ambiyansını hem düşük bütçe ile hem de hızlıca değiştirebilirsiniz.

8 – ÇERÇEVELER

Sanatsal dokunuşlardan zevk alıyorsanız salonunuzun bir duvarını sevdiğiniz resim, fotoğraf ya da yazıların olduğu birden fazla çerçeve ile hareketlendirebilirsiniz. Mobilya, perde ya da halı seçimlerini sadelikten yana kullandıysanız farklı renklerdeki çerçeveler ile salona dinamik dokunuşlar kazandırabilirsiniz.

9 – ÇIKARTMALAR İLE SALON DUVARI DEKORASYONU

İriden ufağa farklı ebatlardaki çıkartmalar ile duvarlarınızdan birini pratikçe çarpıcı hale getirebilirsiniz. Boyutları kadar farklı modelleri ile çok fazla çeşidin bulunduğu çıkartmalar arasından salonunuza en uygun olanı seçerek minik bir adımla büyük farklar yaratabilirsiniz.

10 – AYNALARLA DEKORASYON

Bilhassa yemek masasının olduğu alanlarda severek kullanılan aynalar, yaşam alanlarına artı bir ferahlık hissi getiriyor. Küçük alanları daha geniş gösterebilen aynalar ile minik salonlarınızı yanılsama sayesinde olduğundan biraz daha büyük gösterirken aynı zamanda havalı duvarlara sahip olabilirsiniz.

About iga

Check Also

Mutfak İçin Duvar Kağıdı

Bu yazımızda, günümüzde geniş seçenek yelpazesi ile ön plana çıkan, mutfak için duvar kağıdı modellerini inceleyeceğiz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.