Home / Duvar Dekorasyonu / Yaratıcı Duvar Dekorasyon Fikirleri

Yaratıcı Duvar Dekorasyon Fikirleri

Duvar dekorasyonu, eğlenceli ve hayal gücünün sınırlarını en üst noktaya taşıyan faaliyetlerden biridir. Boş bir duvar, dekorasyonun yapılmasına sinyal verir. Biz de bu yazımızda, duvarınız boş kalmasın, bir bakan bir daha baksın diye Yaratıcı Duvar Dekorasyon Fikirlerini derledik. Doğru bir şekilde dekorasyon yaparak evinize hoş bir görünüm katabilirsiniz. Tercih edilecek şık tasarımlı mobilyalar, sofistike bir ortam oluşturan aksesuarlar ile dekorasyonunuz hazır duruma gelir. Fakat duvar boş kalırsa odanın genel düzeninde eksiklik göze çarpar. Duvarlara asılacak tablo, pano, ayna ve saat gibi dekoratif aksesuar örnekleriyle istenilen güzelliği sağlarsınız. Duvar süsü konusunda geleneksel desenlerle yaratıcı fikirler elde edebilirsiniz. Dantel ve kanaviçe takımlarınızla da bunları değerlendirebilirsiniz. Evinizi boğmadan tek bir duvara geleneksel figürleri yansıtabilirsiniz. Banyoda, yatak odasında ve mutfakta modern bir görünüm elde edebileceğiniz dekorasyon fikirleri size huzur getirecektir. Banyonuza yeşil bir görünüm kazandırmak modern görünümü yansıtacak, yatak odanızda daha huzurlu uyuyabileceğiniz motiflerde duvar süsü yansımalarının etkisini hissedeceksiniz.

Duvar Dekorasyonunda Aksesuar Seçiminin Önemi

Duvar dekorasyonu yaparken bazı stiller bulunur. Aile fotoğrafları, duvarın en güzel köşesinde bulunurken zarif dokunuşlar ile şekillenen duvar saati farklı bir köşede yerini alır. Duvardaki bir kısım, güzel fotoğrafların ve dekoratiflerin sergilendiği yerdir. Ferforje ürünler duvara şık bir görünüm katar, duvar tasarımında kullanılacak stickerlar, popüler ürünler arasında bulunur. Makrome duvar dekorları da çok romantik ve dramatik bir hava sunmaktadır.

Duvar stickerları son zamanlarda oldukça popüler durumda. Stickerlarla farklı, özgün tasarımlar ortaya çıkar. Aydınlatma için kullanılan ve dekoratif obje olarak gaz lambası, fener ya da endüstriyel stil dekorasyona hitap eden çarklı saat, bateri şeklinde dekoratif ürünler ile duvar renklendirilir.

Duvar Dekorasyonunda Dikkat Edilecek Noktalar

Duvar dekorasyonu yapılırken dikkat edilecek hususlardan biri, duvarda kullanılan boya ve boya malzemeleri veya duvar kağıtlarıdır. Duvar kağıdı çeşitlerinden çizgili ve damgalı olan modeller ilgi çekmektedir. Bunun dışında duvarları dekoratif aynalar ile dekore ederek hem odanın geniş görünmesini sağlar hem de mekana değişiklik katar.

Duvarı aksesuar ile doldurmak yerine dekorasyonun uyumuna özen göstermek gerekir. Burada da aksesuarların etkisi oldukça önem taşımaktadır. Dekorasyonda aksesuar seçimiyle duvarlar farklı bir dokunuş kazanır. Ev içerisinde yer alan mobilyalar ve aksesuarlar önemi duvarlara bağlıdır. Duvarda yer alan bir çerçeve bile sizlere dekorasyon konusunda önemli fikirler verir. Duvar dekorasyonundaki uyumla güzellik yaratmak ve duvarlara yeni bir çehre kazandırmak oldukça önemlidir.

Dekorasyonda Farkını Gösteren Duvar Süsleri

Büyük ölçekte bir sanat eseri asmak, iddialı dekorasyonun en basit yoludur. Bu fotoğrafta veya tablo da olabilir. Asılan eser, büyük ölçekteki boyutundan dolayı görünümüyle dikkat çekecek ve mekan da dikkat çekecektir. Mekana ve dekorasyon tarzınıza uygun bir şekilde; manzara, soyut çalışma ya da ikonik tarzda resim tercihi yapabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken; Derinliğe sahip bir eser, bulunduğunuz mekana ferahlık katar, tersi durumda ise duvar etkisi yaratıp mekanı boğma durumda da olabilir. Duvar dekorasyonunda en etkili olan yöntemlerden biri farkıyla diğerlerinden ayrılan objeler asmaktır. Heykel tarzında objeler ve metal aksesuarlar sayesinde duvarınıza boyut katabilirsiniz. Şaraplık kadeh askısı ve bardak askılığı minimal yapısı sayesinde stilinize uygun ürünlerdir. Bu ürünlerle de dekorasyonunuza farklılık katabilirsiniz. Doğal ahşaptan oluşan ürünler farkını çok net olarak gözler önüne sermektedir.

Parçalı tabloların duvar dekorasyonundaki en önemli noktası, duvara uygun yerleşime olanak tanımasıdır. Seçilecek renk ve desenler sayesinde duvara farklı boyut katılır. Nötr renkte olan kanvas tablolar, mekanınızın duvarına hareketlilik getirir. Duvar rafları ile duvarınızın dekorasyonuna katkıda bulunarak, sevdiğiniz objeleri ya da rafın üzerinde bir koleksiyonunuzu sergileyebilirsiniz. İncecik raflar üzerine yerleştirilen kitap ve dergileri sanat eseri gibi sergileyebilirsiniz.

About iga

Check Also

Mutfak İçin Duvar Kağıdı

Bu yazımızda, günümüzde geniş seçenek yelpazesi ile ön plana çıkan, mutfak için duvar kağıdı modellerini inceleyeceğiz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.