Home / Duvar Dekorasyonu / Salon Duvar Dekorasyonu

Salon Duvar Dekorasyonu

Modern dekorasyon örneklerine baktığımızda hepsinin kendine has bir tarzı ve yaklaşımı olduğunu görüyoruz. Kişiselleşen modern dünyanın bir getirisi olarak genel dekorasyon algıları dağılmış, yerini herkesin kendi tarzı ve yorumuna bağlı özel dekorasyon yöntemlerine bırakmıştır. Evin en önemli odalarından biri olan salon için Salon Duvar Dekorasyonu örneklerini, kendinize uyarlayabileceğiniz fikirlerle derledik. Salon dekorasyonunun tıpkı evin diğer bölümleri gibi, odaya ilk girdiğiniz andan itibaren sizi sarıp sarmalayan, eviniz ile o bağı kurmanıza yardımcı olan bir dekorasyon tarzında olması gerekir. Sakin ve huzurlu bir ev ortamında dekoratif malzemelerin önemi azımsanamayacak kadar çoktur. Mobilyalar, perdeler ve halılar derken sıra geldi duvarlara. Peki, Salon Duvar Dekorasyonu nasıl olmalıymış, gelin bakalım.

Popüler Salon Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Sıfırdan bir salon dekorasyonu yaparken ilk olarak sorulması gereken soru şudur: Nasıl bir dekorasyon? Tema ve konsepti belirlemeden önce kendinize bu soruyu sorun: Konforlu ve sakinlik dolu bir oda mı yoksa daha cesur çizgiler ile hazırlanmış canlı ve tarz bir oda mı istiyorum? Bu sorunun cevabına göre bir tarz ve tema belirleyip onun doğrultusunda tüm dekorasyon çalışmalarınızı yapabilirsiniz. Sakin ve sükunet ağırlıklı bir salon için klasik koltuk takımlarından, tek renk perde ve halılar ile işe başlayabilirsiniz. Bu tarz bir salon dekorasyonunda duvarları büyük, doğal manzara tabloları ile süsleyerek ortamın havasını güçlendirebilirsiniz. Aynı zamanda, yine duvar dekorasyonunda açık renk tonlarındaki çerçeveler içerisinde şık aile fotoğraflarından alanlar oluşturabilirsiniz. Duvar dekorasyonunun olmazsa olmazlarından duvar saatlerinin de bej rengi ya da krem rengi tonlarında olanlarını, pastel renklerde çiçeklerle süslü saatleri tercih edebilirsiniz.

Daha İddialı Bir Salon Duvarı İçin

Genç, enerjik ve dinamik ruhunuzun yansımalarını evinizin her köşesinde görebilmeniz mümkün. Salon ve oturma odalarınızı da bu ruhun etkisinde bırakan harika fikirler ortaya çıkarabilirsiniz. En sevdiğiniz renklerin öne çıktığı hareketli, sürrealist tablolar bu tarz bir Salon Duvar Dekorasyonu için vazgeçilmezdir. Çeşitli baskı teknikleri ile hazırlanan bu tabloların çerçevesiz olanlarını, sadece görsel baskı olanlarını ya da dijital baskılı parlak olanlarını da bulabilirsiniz.

About iga

Check Also

Mutfak İçin Duvar Kağıdı

Bu yazımızda, günümüzde geniş seçenek yelpazesi ile ön plana çıkan, mutfak için duvar kağıdı modellerini inceleyeceğiz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.