Home / Duvar Dekorasyonu / Duvar Dekorasyonu Önerileri

Duvar Dekorasyonu Önerileri

Evlerin duvarları hususunda biraz gözlem yaptığınızda, evlerin çoğunda adeta bir koli içerisinde yaşanıyormuşçasına düz ve sıkıcı duvarlar görürsünüz. Oysaki evlerin duvarlarını bu sıkıcılıktan kurtarmak, deyim yerindeyse atla deve değil. Duvar dekorasyonuna başlamadan önce şunu belirtmekte fayda var; dışarıdan bakan bir gözden fikir almak faydalıdır ama sırf “Bunun böyle yapılması gerekiyormuş.” düşüncesi ile de hareket edip kendi isteklerinizi göz ardı etmeyin. Yaptığınız dekorasyon neticesinde odanız kullanışlı ve duvarınızı göz zevkinize hitap ediyor olmalı. Bu yazımızda sizlere duvarınızı bambaşka bir hale dönüştürecek bazı öneriler sunuyoruz: Duvar Dekorasyonu Önerileri! Biz bu yazımızda size yalnızca yol gösteriyoruz. Siz buradaki tavsiyeleri kendi zevk ve isteklerinize göre uyarlayabilirsiniz.

Öncelikli olarak yapmanız gereken şey, duvarlarınızı temizlik maksadıyla şöyle bir elden geçirmek olmalıdır… Özellikle de duvarlarınızı boyayacaksanız. Evinizde duvar üzerine su sıçramalarının meydana geldiği yerlere bir tık daha fazla özen göstermeniz gerekir. Temizlik işlemi bittikten sonra duvarınızı süslediğinizde, temizlenmeden süslenmiş duvar ile arasındaki farkı anlayacaksınız.

Duvarlarınız için eşi benzeri olmayan, göz alıcı bir görüntü elde etmenin muhteşem bir yöntemi olarak kumaş kullanabilirsiniz. Mükemmel bir görünüme sahip sanatsal süslemeler için desen kalıpları oluşturarak, desen kalıplarının ne denli fayda sağladığını görebilirsiniz. Duvarların bakımı hususunda endişelenmeniz için hiçbir neden yok. Biraz uğraştıracak ama yaparken, aslında o kadar da zor olmadığını göreceksiniz.

Temizlik işlemi bittikten sonraki işiniz, odanıza duvarınıza uygun renk tercihinde bulunmak olmalıdır. Renklerin, psikoloji üzerinde çok etkili olduğunu ve ruh halinizi değiştirebildiğini unutmayın! Bu sebeple seçeceğiniz renk, hem sevdiğiniz hem de psikolojinizi olumlu anlamda etkileyecek bir renk olmalı. Boyamadan sonra kullanacağınız süslemeleri ve aksesuarları da bu minvalde seçmelisiniz.

El emeği tablolar ve ailenize ait hatıraların olduğu fotoğraflar, duvarınıza bambaşka bir hava katacaktır. Tabii ki onların da duvar rengi ile uyum içerisinde olması gerekir. Son olarak şunu da hatırlatalım ki; eğer çok fazla tablo, fotoğraf vs. kullanırsanız bu defa boğucu bir görüntü meydana gelecektir. Bu nedenle kullanacağınız aksesuar sayısını makul miktarda tutmalısınız.

About iga

Check Also

Mutfak İçin Duvar Kağıdı

Bu yazımızda, günümüzde geniş seçenek yelpazesi ile ön plana çıkan, mutfak için duvar kağıdı modellerini inceleyeceğiz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.