Home / Duvar Dekorasyonu / Düğün Salonu Duvar Dekorasyonu

Düğün Salonu Duvar Dekorasyonu

Düğün salonu duvar dekorasyonu söz konusu olduğunda akla gelebilecek pek çok çeşit bulunmaktadır. Evlenmek üzere olan çiftlerin yakından ilgilendiği bu dekorasyon, tercih edilebilecek konsepti de doğrudan etkilemektedir. Bazı düğün salonlarının vintage tarzı atmosfere sahip olmasının yanında bazılarının da oldukça sade ve modern olduğu görülmektedir. Düğün salonları için tercih edilen birçok duvar dekorasyonu bulunmaktadır. Mesela; meşale veya birbirinden farklı tablolar, tercih edilen seçenekler arasında yer almaktadır. İlginç konseptlere sahip olan dekorasyon örnekleri olsa da insanların alışılagelmiş seçenekleri tercih ettikleri gözlemlenmektedir. Aynı zamanda bu alanda tercih edilen aydınlatma ve kullanılan renkler de düğün salonlarının atmosferini fazlasıyla değiştirmektedir. Gelin, düğün salonu duvar dekorasyonunda olması gereken detaylara ve uygulayabileceğiniz pratik adımlara birlikte bir göz atalım.

Düğün Salonunun Dış Dekorasyonu

Düğün salonları ile alakalı olarak dekorasyon uygulamaları arasında iç kısmın yanı sıra dış dekorasyon da önem arz etmektedir. Dış dekorasyon söz konusu olduğunda akla ilk gelenler arasında düğün salonunun bahçesi, giriş kısmı gibi alanlar yer almaktadır. Düğün salonları, bahçeye sahip olan, kumsala yakın olan ya da doğrudan salondan oluşan gibi pek çok farklı kategoriye ayrılmaktadır. Bahçeli düğün salonları, başlıca tercih edilen seçenek olmakla birlikte bahçe dekorasyonları da bir hayli önem arz etmektedir.

  • Oturma Alanları
  • Fotoğraf Çekme Alanları
  • Aydınlatma
  • Misafir Kapasitesi

Sıralamış olduğumuz bu ve benzeri birçok detay, dış dekorasyon denildiğinde ön planda değerlendirilen durumlar arasında görülmektedir.

Düğün Salonu Tavan Dekorasyonu

Genel anlamda iç dekorasyon üzerinde durulan düğün salonlarında tavan duruşu da önemlidir. Düğün salonu tavan dekorasyonu ile alakalı olarak son dönemlerde tercih edilen asma tavanlar ya da germe tavanlar sıklıkla kullanılmaktadır. Bu tarz uygulamaların kullanılması ile beraber aydınlatma ve diğer detaylar önem kazanabilmektedir.

Asma ve germe tavan kullanımında sadece aydınlatma olabileceği gibi fotoğraflandırma seçenekleri de bulunmaktadır. Düğün salonunun sahip olduğu konsepte uyumlu olarak birçok fotoğraf seçeneği değerlendirilebilmektedir. Burada evlenecek olan çiftlerin sadece dekorasyonları incelemesi ve kendi konseptlerine uyarlamaları gerekmektedir. Zira her bireyin zevk ve tercihleri birbiri ile farklılık gösterecektir.

About iga

Check Also

Mutfak İçin Duvar Kağıdı

Bu yazımızda, günümüzde geniş seçenek yelpazesi ile ön plana çıkan, mutfak için duvar kağıdı modellerini inceleyeceğiz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.