Home / Duvar Dekorasyonu / Banyo Duvar Dekorasyonu

Banyo Duvar Dekorasyonu

Her ne kadar çoğunlukla ıslak duran bir mekan olsa da banyo duvar kağıdı kullanımı gayet mümkündür. Bunun püf noktaları olmak ile birlikte çeşitli desenlerle banyonuza farklı havalar katabilirsiniz. Banyo duvar dekorasyonu için zarif çiçeklerden en gözde tropikal çizgilere kadar çeşitli duvar kağıdı desenleri bulunmaktadır. Bu duvar kağıtlarıyla banyonuza farklı bir tarz katmak oldukça kolay. Kullanımı da pratik olduğu için kendinden yapışkanlı ve sökülebilen özelliği vardır.

Banyoda Duvar Kağıdı Kullanımı

Öncelikle banyonuzun hangi tür duvar kağıdına ihtiyacı olduğunu, yani hangi duvar kağıdının banyonuzun için gerekli olduğunu tespit etmeniz gerekir. Silinebilir özelliği olan duvar kağıtlarını tercih etmek daha uygun olacaktır. Ayrıca yıkanabilir veya yüksek yıkamaya dayanıklı bir duvar kağıdı seçimi de doğru olacaktır çünkü küçük su sıçramaları gibi durumlarda kendini temizleyebilmektedir. Bu sebeple neme dayanıklı olan duvar kağıtlarını seçmelisiniz.

Fayans Üzerine Duvar Kağıdı Uygulanır mı

Plastik boya ya da silikonlu boya kullanılmış duvarlarda bile duvar kağıdının uzun ömürlü olması için iyi ustalar bir kat astar atmayı tercih etmektedir. Fayans üzerine duvar kağıdı kullanmadan 1 gün önce, bir kat astar atıp duvar kağıdı uygularsanız epey sağlam ve uzun ömürlü olacaktır. Kısaca cevap vermek gerekirse; Evet, uygulanabilir fakat yine de su ile sürekli temasta bulunan duş kabininin içerisinde kullanılması pek tavsiye edilmez.

About iga

Check Also

Mutfak İçin Duvar Kağıdı

Bu yazımızda, günümüzde geniş seçenek yelpazesi ile ön plana çıkan, mutfak için duvar kağıdı modellerini inceleyeceğiz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.