Home / Duvar Dekorasyonu / Tablolarla Duvar Dekorasyonu

Tablolarla Duvar Dekorasyonu

Evin dekorasyonu yapılırken çoğu zaman duvarlar en sona bırakılır. Tablolarla duvar dekorasyonu yaparken amaç; odanın mevcut tarzını tamamlamaktır. Dekorasyon aşamasındaki kişiler özenle seçtiği koltuk takımlarını çeşitli aksesuarlar ve diğer eşyalarla tamamlarlar.

Duvar dekorasyonu da ev dekorasyonunu tamamlamak için önemli bir adımdır. Bunun için kişiler kitaplık tercihinde bulunurken, bazen yağlı boya tabloları veya son zamanların modası beşli tablolar kullanabilirler. Tablolar seçilirken dikkat edilmesi gereken pek çok unsur vardır. Tabloların mobilyayla ya da duvarın rengiyle uyumu gibi birçok koşul ele alınmalıdır. Duvar dekorasyonunda doğru bir tablo tercihiyle dekorasyon tamamlanabilir. Tablolar, kişilere hem düşük maliyet hem de şıklık kazandırır.

Tablonun Asılacağı Duvara Doğru Seçin

Tablonun asılacağı duvara dikkat etmelisiniz. Göz yoran bir yere tablo koymak, istenilen görünümü yakalamaya mani olacaktır. Gün sonunda zaman geçirilen alan belirlenmelidir. Kişinin oturduğu zamanlarda görebileceği ve kendisine görsel zevk yaşatabileceği bir duvara tablo yerleştirilmelidir. Duvarların hiçbiri boş kalmamalıdır. Bu sebeple duvarlara tablo, kitaplık ya da mumluk gibi birçok aksesuar asılabilir.

Aksesuarların Büyüklüğü

Aksesuarların büyüklüğü doğru bir şekilde seçilmelidir. Küçük evler için tercih edilen büyük aksesuarlarla duvar tamamen dolar ve oda olduğundan büyük durur. Tablolarla duvar dekorasyonu yapmak isteyen kişiler mobilyalarının ve evin büyüklüğünü dikkate almalıdır. Aksesuar tercihi yapılırken en küçük ve en büyük boyutlar belirlenmelidir. Bu boyutlar arasındaki aksesuarlar arasında tercih yapılabilir.

Duvarda Kullanılan Renkler

Duvar dekorasyonu yapılırken mobilyaların rengi ile duvardaki renklerin uyumu epey önemidir. Bir tabloyu veya aksesuarı çok beğenebilirsiniz fakat bu eşyanın odaya uyum sağlayıp sağlamayacağını belirlemeniz önemlidir. Duvarda kullanılan renklere dikkat ederek oda içerisindeki uyum sağlanabilir. Mobilyalardaki renkleri içeren bir tablo seçilebilir. Mobilyalarda kullanılan renklerin alt veya üst tonları da tablolar içerisinde eve yakışacaktır.

Tarzınıza Karar Verin

Dekorasyon yapılırken en önemli noktalardan birisi de odanın stilidir. Spor, klasik veya avangart gibi birçok farklı tarz oda içerisinde kullanılabilir. Aksesuarlar da tarza uygun olmalı ve oda ile bütünlük kurmalıdır.

About iga

Check Also

Mutfak İçin Duvar Kağıdı

Bu yazımızda, günümüzde geniş seçenek yelpazesi ile ön plana çıkan, mutfak için duvar kağıdı modellerini inceleyeceğiz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.