Home / Duvar Dekorasyonu / Duvar Dekorasyonunda Tablo

Duvar Dekorasyonunda Tablo

Evlerini dekore eden kişilerin dikkat etmesi gereken pek çok ayrıntı mevcuttur. Evin dekorasyonunu tamamlayan en önemli unsurlardan birisi de tablo seçimleridir. Duvar dekorasyonunda, evin renklerine ve desenine uygun, doğru tablolar tercih edilir ise odaya bambaşka bir hava katılabilir.

Mekanı tamamlayan bir tablo ile kişiler istedikleri görünüme kavuşabilirler fakat piyasada yer alan binlerce farklı tablo seçeneği vardır. Bu sebeple kişiler seçim yapmakta zorlanabilirler.

Tablo alırken kişilerin en dikkat etmesi gereken nokta yerleştirileceği odaya yakışmasıdır. Ucuz veya pahalı fark etmeden odaya uyum sağlaması oldukça önemlidir. Kişiler pahalı tabloları satın alabilir ve zevkli bir tercih yapabilirler ama odadaki mobilyalara uyum sağlamayan tablolar ne kadar güzel olursa olsun yanlış tercih olacaktır.

Rustik Kanvas Tablo ile Dekorasyon

Eğer rustik tarzda mobilyalara sahipseniz rustik tarzı desteklemek adına rustik kanvas tablo ile dekorasyon yapabilirsiniz. Özellikle ahşap eşyaların kullanıldığı odalar için bu tablolar oldukça iyi bir tercih olacaktır. Bu tablolarda yer alan soyut kavramlar ile kişiler odalarına derin bir atmosfer katabilirler.

Doğru Boyutlarda Tablo Tercihi

Tabloda dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de odaya uygun boyutlara sahip olmasıdır. Tercih edilen tablo şık olsa bile odaya yakışacak bir orantıda olmadığı zaman yakışmayacaktır. Tablo kullanmanın belirli kaideleri vardır ve bu kaidelere uyulması gereklidir. Bu kaideler içerisinde en önemlisi eğer tablo bir mobilyanın üzerinde yer alacak ise en az üçte ikisi kadar büyük bir boyutta olması gereklidir.

Kişiler bazen doğru boyutlarda tablo tercihi yapmak için özellikle büyük tablo arayışına girebilirler lakin küçük ve birbiri ile bağlantılı, çoklu tablolar ile istenilen görüntü elde edilebilecektir. Asimetrik bir düzen ile şıklık elde edilebilmektedir. Birbirini tamamlayan farklı tablolar ile dekorasyon gerçekleştirilebilir.

Tabloda Doğru Renk Tercihi

Odada yer alan renklere uyumlu olması açısından tablodaki renklere dikkat edilmelidir. Duvar dekorasyonunda en önemli husus, tabloların duvar ile uyumlu renkler barındırmasıdır. Ahenkle dans eden renkler, duvarınızın dekorasyonunu tamamlayacaktır ama bazen zıt renkler ile de uyum sağlanabilmektedir. Burada önemli olan, zıt renklerin de birbiri ile yakışmasıdır. Doğru renk tercihi ile istenilen dekorasyon elde edilebilir.

About iga

Check Also

Mutfak İçin Duvar Kağıdı

Bu yazımızda, günümüzde geniş seçenek yelpazesi ile ön plana çıkan, mutfak için duvar kağıdı modellerini inceleyeceğiz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.