Home / Duvar Dekorasyonu / Kanvas Tablo Nedir

Kanvas Tablo Nedir

Kanvas kelimesi, İngilizce’de tuval anlamına gelmektedir ve kanvas tabloların, duvar dekorasyonunda önemi büyüktür. Bahsi geçen kanvas tablolar, birinci sınıf canvas kumaşına dijital baskı aracılığıyla üretilen görsellerle oluşturulmaktadır.

Kanvas Tablo Nedir?

Bu tabloların baskısındada tercih edilen kumaş, dijital baskı kullanımları için üretimi gerçekleştirilen olan kanvas kumaştır. Kumaşın en belirleyici özelliği 400 gram açık beyaz ile yüzde yüz pamuk astarı bulunmasıdır. Kanvas tablo ile çarpıcı görselleri kullanarak renkli duvarlar elde edebilmek, şık bir tasarım oluşturabilmek mümkündür. Özellikle bu tabloların kişiselleştirilmiş olması ile beraber şık bir görüntü oluşturabilmenin yanında özgün bir tasarıma sahip olmak da mümkün hale gelmektedir. Kanvas tablo modelleri, insanların kendi fotoğraflarını kullanabilmelerinin yanı sıra farklı temalarda fotoğraflar için de tercih edilebilmektedir.

Tablolar bez, tahta ya da kağıt gibi malzemeler üzerine yapılabilirken tablo, kanvas bezi üzerine yapılıyorsa yalnızca o zaman kanvas tablo ismini alır. Kanvas kumaşına, baskı maliyetlerinin düşük olmasından mütevellit çoğu kesim tarafından kanvas tablo denilmesiyle akıllara baskı yapılan ve çerçeveye gerdirilen tablo gelmektedir.

Kanvas Tablolar Sağlıklı mıdır?

Genellikle yüzde yüz pamuktan oluşan ham maddesi sayesinde çevreye hiçbir zararı bulunmamaktadır. Evin içerisinde kullanıldığında havaya, problem yaratacak herhangi bir şey karışmamaktadır. Bu açıdan kanvas tablonun sağlıklı olduğunu söylemek mümkündür.

Kanvas Tablolar Dayanıklı mıdır?

Kanvas tabloların epey dayanıklı ürünler olduklarını söylemek mümkündür. Kalın ve dayanıklı ham maddesinden dolayı uzun süre hiçbir zarar söz konusu olmadan rahatlıkla kullanılabilmektedir. Üstelik temizlik açısından da kolaylık sağlamaktadır. Sert kumaşı sayesinde darbelerden kolay kolay etkilenmemektedir. Kanvas tablolar, özenle kullanıldığı takdirde ömürlük ürünlerdir.

About iga

Check Also

Mutfak İçin Duvar Kağıdı

Bu yazımızda, günümüzde geniş seçenek yelpazesi ile ön plana çıkan, mutfak için duvar kağıdı modellerini inceleyeceğiz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.