Home / Duvar Dekorasyonu / Duvar Boyası Neye Göre Seçilmeli

Duvar Boyası Neye Göre Seçilmeli

Bu yazımızda, duvarınızı boyarken sevdiğiniz renk olması dışında dikkat etmeniz gerekenlere değineceğiz: Duvar Boyası Neye Göre Seçilmeli? Duvar boyası tercihinde bulunurken ilk olarak boyanın kaliteli olmasına ve leke tutmamasına özen göstermelisiniz. Eğer buna dikkat etmezseniz boyanız kısa bir süre içinde kullanışsız hale gelecek ve tahrip olması kaçınılmaz olacaktır. Boya yapmak çok kolay bir iş olmadığı için mutlaka tercihinizi uzun ömürlü olan boyalardan yana kullanın. Sık sık duvar boyamak zahmetli bir iştir. Bu nedenle de kullanacağınız boyanın leke tutmaması önemlidir. Boyanız izlerle dolu olursa üzerinden defalarca geçmeniz gerekir. Bu da fazladan zahmet ve maliyet demektir. Bu sebepten ötürü mutlaka boyanızın markasına ve içerdiği hammaddelere dikkat edin. Boya tercihinde bulunmadan önce bir uzmandan yardım alarak içeriğini öğrenebilirsiniz. Özellikle saten boyalar günümüzde en sık tercih edilen boya çeşitlerinin başında gelmektedir.

Duvar Boyası Seçme Sürecine Dair Bazı İpuçları

Duvar boyası tercihinde bulunurken yararlanabileceğiniz bazı ipuçları vardır. Bu ipuçları hem boyanızın kalitesi hem de kullanımı hususunda size bilgi verir. Boyanızın çok kullanılmaya elverişi olması ve en az 3 yıl dayanması önemlidir. Aksi takdirde her sene odada badana yapmak çok meşakkatli olacaktır. Boyanızın içerdiği maddelerin çevreye zararlı olmaması da dikkat etmeniz gereken bir başka husustur. Boya tercihinizi mat ve saydam boyalardan yana yapmanız daha iyi olacaktır fakat kendi fikrinizden de çok fazla ödün vermeyin ki daha sonra memnun kalabilesiniz.

Duvar Boyası Tercihinde Bulunurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Belli başlı noktalara dikkat ettiğiniz takdirde boyanın en iyisini seçebilirsiniz. Daha önce de belirttiğimiz üzere, en kaliteli boyayı seçerken kendi fikirlerinizi ön planda tutmalısınız. Leke tutmayan bir boya tercihi yapılmalı ve renk tonu ayarlanmalıdır. Rengi, belli başlı renklerden seçebileceğiniz gibi kendiniz bir karışım elde etmeyi de tercih edebilirsiniz. Mobilyalarınızın renkleriyle uyum içinde olabilecek boyalar sizin için daha iyi olacaktır. Bunun yanı sıra boyanızın pütürlü durmaması, deyim yerindeyse kaymak gibi olması gerekmektedir. Bu sebepten ötürü, önerdiğimiz saydam ve mat boyalar işinizi kolaylaştıracaktır.

About iga

Check Also

Mutfak İçin Duvar Kağıdı

Bu yazımızda, günümüzde geniş seçenek yelpazesi ile ön plana çıkan, mutfak için duvar kağıdı modellerini inceleyeceğiz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.