Home / Duvar Dekorasyonu / Banyoda Duvar Kağıdı Kullanımı

Banyoda Duvar Kağıdı Kullanımı

Banyo, çoğu zaman ıslak bir zemine sahip olsa da banyoda duvar kağıdı kullanımı mümkündür. Bunun bazı püf noktaları olmakla birlikte çeşitli desenlerle banyonuza farklı havalar katabilirsiniz. Banyo duvar kağıdı kullanımı için zarif çiçekler ile en gözde tropikal çizgilere kadar çeşitli duvar kağıdı desenleri yer almaktadır. Bu duvar kağıtlarıyla banyonuza farklı bir hava katmak oldukça kolay. Kullanımı da kolay olduğu için kendinden yapışkanlı ve sökülebilen özelliklere sahiptir.

Banyo Duvar Kağıdı Kullanımı

Öncelikle banyonuzun hangi tür duvar kağıdına ihtiyacı olduğuna, yani hangi duvar kağıdının banyonuzun için gerekli olduğuna karar vermeniz gerekir. Silinebilir özelliği olan duvar kağıdını tercih etmek daha uygun olacaktır. Ayrıca yıkanabilir veya yüksek yıkamaya dayanıklı bir duvar kağıdı seçimi de doğru olacaktır çünkü küçük su sıçramaları gibi durumlarda kendini temizleyebilmektedir. Bu yüzden neme dayanıklı olan duvar kağıtlarını tercih etmelisiniz.

Banyonun her yerinde duvar kağıdı kullanılır mı

Banyonun özellikle duş bölümünde duvar kağıdı kullanmak pek doğru değildir. Çünkü suya o kadar dayanıklı olmadığı için çok çabuk yıpranma söz konusu olacaktır ancak duş kabini dışına illa ki kullanmak isteyenler camın dışta kalan tarafına duvar kağıdı kullanabilirler. Banyonun duvar kısımlarında ,yani suyun çok fazla gelmediği yerlerde duvar kağıdını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca duş kabini için su geçirmez duvar kağıtları mevcuttur ve bu da oldukça masraflı bir iştir, uzman kurulumu gerektirmektedir.

Banyoda duvar kağıdı kullanımı için birkaç püf nokta ve dikkat edilmesi gereken husus vardır. Öncelikle duvar kağıdının nasıl yapıştığının ve nasıl çıkarıldığının bilinmesi gerekir. Duvar kağıtlarını temiz yüzeye uygulamak epey önemlidir. Duvar kağıdını yapıştırmadan önce zemini düzleştirmeli ve temizlemelisiniz. Sağlıklı ve daha doğru netice almak için çatlaklar, kabarmalar, eski duvar kağıdı kalıntıları ya da boya kalıntıları gibi sorunlar giderilmelidir.

Duvar kağıtlarının duvara iyi yapıştığından emin olmalısınız. Duvar kağıtlarını yapıştırırken en önemli detay, aydınlık kısımdan karanlık kısma doğru olması gerektiğidir. Duvar kağıdını, duvara iyice yapıştırmak için spatula ve fırça kullanabilirsiniz.

About iga

Check Also

Mutfak İçin Duvar Kağıdı

Bu yazımızda, günümüzde geniş seçenek yelpazesi ile ön plana çıkan, mutfak için duvar kağıdı modellerini inceleyeceğiz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.