Home / Duvar Dekorasyonu / Duvarlar İçin Hasır Sepetler

Duvarlar İçin Hasır Sepetler

Duvarlar İçin Hasır Sepetleri kullanarak sizin de duvar dekorasyonunuzu büyüleyici hale getirebilmeniz mümkündür. Evin farklı odalarında da istediğiniz gibi hasır sepet modellerini kullanarak duvar dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Duvar dekorasyonu genellikle ihmal edilen en önemli detaylardan biridir fakat bunu telafi edebilmek için önerilerimize göz atabilir ve istediğiniz dekorasyon stilini kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

Hasır Sepetler İle Doğal Görünüm

Hasır ürünler her zaman doğallığı temsil ettiği için ev dekorasyonu içerisinde çoğunlukla tercih edilmektedir. Hasır otundan elde edilen yaprakların gövdesinden üretilen hasır sepetler tüm alanların doğal bir görünüm kazanmasına katkı sağlar.

Yalnız son dönemlerde ev dekorasyonu stilleri içerisinde hasır sepetleri duvar dekorasyonunda görebilmekteyiz. Farklı ve tarzınızı da yansıtabileceğiniz bir dekorasyon tarzı oluşturmak için sizler de farklı model ve büyüklüklerde olan hasır sepetleri duvarlarınıza yerleştirebilirsiniz. Üstelik hasır sepetler ekonomik olarak da birçok duvar dekorasyonu ürününe göre daha ekonomiktir.

Bütçenizi sarsmayacak ve epey şık duran bir dekoratif ürün arıyorsanız bu yıl seçiminizi hasır sepetlerden yana kullanın.

Evin Farklı Odalarında Kullanım İmkanı

Hasır sepetleri duvar dekorasyonu için evin her odasında tercih edebilmeniz mümkündür. Öncelikli olarak hasır sepetleri hangi oda için kullanacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Eğer oturma odası için tercih edecekseniz mobilyalarınıza ve dekorasyon tarzınıza da uyum sağlayacak hasır sepet modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Yuvarlak, kare, üçgen ya da silindir şeklindeki hasır sepetleri birlikte de kullanarak daha modern ve çekici bir alan oluşturabilirsiniz.

Hasır sepetleri duvar dekorasyonu için kullanırken yalnızca ince bir ip ile duvara istediğiniz gibi monte edin. Üstelik bu hasır sepet modelleri epey hafif bir yapıya sahip olduğu için de ip veya ince bantlar ile duvara sabitlemek de oldukça kolay olacaktır.

Duvar Dekorasyonunda Hasır Sepet Kullanımı

Peki, duvara sabitlediğiniz ve şıklığı ile göz kamaştıran hasır sepetleri nasıl temizlemeniz gerekiyor? Hasır sepetler, doğal ürünler olmasının yanı sıra birçoğu da el emeğidir. Bunun için de hasır sepetlerin temizliğini yaparken hem su hem de temizlik malzemesi kullanımında dikkatli olmanız gerekir. Epey yoğun bir su ile temizlemek yerine sadece nemli bir bez yardımıyla tozunu alabilirsiniz. Ayrıca hasır sepetlerin üzerinde kalan ıslaklığı da kurulamanız sepetin yapı olarak bozulmasına da engel olacaktır.

Yatak Odası Dekorasyonunda Hasır Sepet Kullanımı

Hasır sepetleri yalnızca salon veya oturma odası için değil yatak odasında da istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Hem duvar hem de zemin dekorasyonunda bütünlük elde ederek hasır sepetleri kullanmak, daha doğal bir stil oluşturmanıza katkı sağlar. Öncelikli olarak yatak ucu için seçebileceğiniz büyük ve şık hasır pufları değerlendirin. Daha sonra uyum sağlaması için duvara da yine zemindeki hasır sepetin formunda ve renginde farklı sepetler ile şık bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

Mutfak ve Banyo Dekorasyonunda Hasır Sepet Kullanımı

Her ne kadar yakışmak göreceli bir kavram olsa da belki de hasır sepetlerin en çok yakıştığı iki alan mutfak ve banyodur. Özellikle organize olarak banyoda istediğiniz kadar hasır detayına ağırlık verebilirsiniz. Eğer geniş bir banyonuz varsa ve duvarı da değerlendirmek niyetindeyseniz duvarlar için doğal bir alternatif hasır sepetler ile modern bir stil yapabilirsiniz.

Hasır sepetler evin her odasında daha doğal ve daha temiz bir görünüm kazanmanıza katkı sağlayacaktır. Hem hafif hem de ekonomik bir tercih olmasının yanı sıra onlarca farklı modeli ile de evinizi tamamlayabilirsiniz.

Duvar dekorasyonunu tamamlamak için kalabalık ve renkli tablolar ya da aynalar yerine sizler de hasır sepetler ile ferah ve daha sıcak bir alan oluşturabilirsiniz.

About iga

Check Also

Banyoda Duvar Kağıdı Kullanımı

Banyo, çoğu zaman ıslak bir zemine sahip olsa da banyoda duvar kağıdı kullanımı mümkündür. Bunun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.